Kiralama Prosedürü

 

Ehliyet ve Yaş

Kiracının  araç kiralamak için 21 yaşında ve en az 2 yıllık, yerli ve uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir.

Kiralama Süresi

En az kiralama süresi 24 saatir. Aylık kiralamalarda, en az kiralama süresi 30 gündür. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için bizi arayanız.

Ödeme

Araç kira bedeli ödemesi, kiralama başlangıcında nakit veya geçerli kredi kartı (MasterCard, Visa, American Express) yada banka havalesi ile yapılabilir.

Sigorta

Araçlarımız tüm hasarlara karşı kaskoludur. Kaza durumunda trafik kaza ve alkol raporlarının ofisimize ulaştırılması,  alkol ve uyuşturucu etkisinde olunmaması, yasal hız limitlerinde kullanılmış olması gerekmektedir. Aksi taktirde sigortalar geçersizdir. Bu durumlarda Kiracı aracın tamirdeki süresini günlük kira bedeli üzerinden ödemekle yükümlüdür. Kullanım hatalarından meydana gelen hasar ve arızalar sigorta kapsamı dışındadır. Aracı ilave bir şoförün kullanabilmesi ancak ehliyet ve kimlik bilgilerinin sözleşmeye kaydıyla mümkündür. Aksi taktirde sigortalar geçersiz olup, Kiracı tüm hasardan sorumlu olur.

Trafik Cezaları

Trafik cezaları Kiracıya aittir. Araçların trafik veya diğer kurumlar tarafından alıkonulması durumunda bu süre kira süresine dahil edilir.

Teslim ve İade

Ofisimizin bulunduğu şehir ve beldede, belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, şoför ve ofisin uygunluğuna bağlı olarak araçların müşteriye teslimi ve müşteriden teslim alınması ücretsizdir. Ancak ofisimizin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için bizi arayınız.

Araçların geriye tesliminde 3 saate kadar olan gecikmelerde, her saat için, sözleşmeye uygulanan kira fiyatının 1/3’ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

tr_TRTürkçe
en_GBEnglish (UK) tr_TRTürkçe